fbpx

Day: September 17, 2019

Haradinaj: Tash duhet ta fitojmë luftën për vende të reja të punës dhe zhvillim ekonomik

Haradinaj: Tash duhet ta fitojmë luftën për vende të reja të punës dhe zhvillim ekonomik

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj para qytetarëve të Hajvalisë ka thënë se koalicioni AAK-PSD ka plan që në qeverisjen e ardhshme të punojë për zhvillimin ekonomik. Sipas Haradinajt, pasi janë kryer disa punë të rëndësishme të brendshme si ndalja e ndarjes, rregullimi i sektorit publik, Trepça, taksa 100%, ushtria, tash duhet fokusuar në zhvillim ekonomik …

Haradinaj: Tash duhet ta fitojmë luftën për vende të reja të punës dhe zhvillim ekonomik Read More »

Haradinaj: Kosovau udhëhoq gabimisht nga 2008-a, e kthyem në rrugë të drejtë me miqtë ndërkombëtarë

Haradinaj: Kosovau udhëhoq gabimisht nga 2008-a, e kthyem në rrugë të drejtë me miqtë ndërkombëtarë

Haradinaj ka thënë se Kosova është qeverisur gabimisht që nga pavarësia. Ai ka thënë se është dashur të bëhet mund që Kosova të kthehet në rrugë të drejtë. “Është mëse e vërtete që ka pas tronditje Kosova. Kosova është udhëheqë gabimisht që nga pavarësia, dhe është dashtë me kthy në udhë”, ka thënë ai. Haradinaj …

Haradinaj: Kosovau udhëhoq gabimisht nga 2008-a, e kthyem në rrugë të drejtë me miqtë ndërkombëtarë Read More »

Haradinaj tregon për çka i tha një ambasadorgjerman “ky është një lajm i mirë”

Haradinaj tregon për çka i tha një ambasadorgjerman “ky është një lajm i mirë”

Kryeministri në detyrë dhe i nominuari i koalicionit AAK-PSD për kryeministër, Ramush Haradinaj në një takim me ndërmarrës dhe biznesmenë ka dhënë një detaj interesant. Ai ka treguar për një takim me një ambasador gjerman, të cilit i kishte ardhur mirë kur në një takim kishin biseduar vetëm për ekonomi. “Njëherë ka pas ardhë një …

Haradinaj tregon për çka i tha një ambasadorgjerman “ky është një lajm i mirë” Read More »

Haradinaj pritet nga të rinjt pejanë: E mbështesin konceptin100% shtet

Haradinaj pritet nga të rinjt pejanë: E mbështesin konceptin100% shtet

I nominuari për për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka mbajtur sot një takim me të rinjtë e Pejës, ku ka thënë se ata duan të kontribuojnë në epokën ku jetojnë. Ai me këtë rast tha se fuqia e rinisë gjithmonë ka qenë promotore e përpjekjeve për liri e shtet. “Sot, ata …

Haradinaj pritet nga të rinjt pejanë: E mbështesin konceptin100% shtet Read More »

AAK-PSD, koalicioni 100% Kosovë: 119, për 100% shtet

AAK-PSD, koalicioni 100% Kosovë: 119, për 100% shtet

Sot është hedhur shorti i numrit të partive politike që garojnë për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Koalicioni AAK-PSD në këto zgjedhje, pas shortit, mban numrin 119. Pas këtij shorti, ka ardhur edhe reagimi i partisë AAK në Facebook. “119, për 100% shtet”, shkruan në postimin e kësaj partie.

Haradinaj:Peja ka vullnet të madh për t’u bërë aksionare e konceptit 100%

Haradinaj: Peja ka vullnet të madh për t’u bërë aksionare e konceptit 100%

Kryeminstri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se përveç disa fshatrave të tjera, në Pejë ka vizituar edhe fshatrat Kryshec, Broliq dhe Rashiq. Haradinaj, Pejën e ka quajtur “një prej adresave të para të luftës çlirimtare”. “Peja me rrethinë, si një ndër adresat e para të luftës çlirimtare, edhe tash prinë në shprehjen e vullnetit …

Haradinaj: Peja ka vullnet të madh për t’u bërë aksionare e konceptit 100% Read More »